Poszerz horyzont - usługi okulistyczne i optyczne
Iridotomia, SLT, Kapulotomia

Kapsulotomia laserowa to zabieg polegający na przecięciu torebki tylnej soczewki, w której znajduje się sztuczna soczewka po operacji zaćmy.

U ok. 70% chorych po wszczepieniu sztucznej soczewki, po upływie 12-14 miesięcy od zabiegu, dochodzi do zgubienia tzw. torby tylnej soczewki – wskutek ruchów sztucznej soczewki. Następuje pogorszenie widzenia, w porównaniu z dobrym widzeniem osiągniętym tuż po operacji zaćmy. Objawy te określa się popularnie “zaćmą wtórną”.

 

Selektywna trabekuloplastyka laserowa (SLT) jest efektywną procedurą leczniczą, z pomocą której można obniżać ciśnienie wewnątrzgałkowe w jaskrze z nadciśnieniem ocznym.

Polega na delikatnej stymulacji okolic beleczkowania, co powoduje namnażanie komórek śródbłonka („żernych”) i wzrost ich właściwości fagocytarnych, bez termicznych uszkodzeń sąsiednich tkanek.

Komórki żerne usuwają drobiny barwnika z przestrzeni kata przesączania, poszerzają tę przestrzeń – ułatwiając odpływ cieczy z gałki ocznej, a w konsekwencji obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Zabieg SLT nazywany jest często fotoregeneracją dróg odpływu cieczy wodnistej z oka.

Selektywna trabekuloplastyka laserowa może być powtarzana co pewien czas w tym samym oku.

 

Irydotomia laserowa jest zabiegiem w jaskrze z wąskim, zamykającym się kątem przesączania. Wykonuje się ją w oczach, w którym zagraża całkowite zamknięcie się kąta przesączania, co może doprowadzić do ostrego ataku jaskry, połączonego z bardzo wysokim ciśnieniem w oku.

Irydotomia laserowa polega na przecięciu tęczówki, w celu stworzenia swobodnej drogi przejścia dla cieczy wodnistej z komory tylnej do przedniej

Skontaktuj się z nami

Gabinet Okulistyczny Helena Tretau
ul. Mikołaja Kopernika 6A, 14-200 Iława

tel. 89 648 30 15
kom. 609 524 158

Nagłe zachorowania:
609 524 158

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.okulistyka-tretau.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.