Poszerz horyzont - usługi okulistyczne i optyczne
Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są nowoczesną metodą korekcji wad wzroku. Szeroki wybór soczewek kontaktowych pozwala na dobranie najodpowiedniejszej opcji dla użytkownika, w zależności od jego wieku, charakteru pracy lub otoczenia w jakim przebywa.

Nie wszystkie soczewki są dla wszystkich. Na podstawie szczegółowego wywiadu, badania, oczekiwań pacjenta możemy zaproponować najlepszy indywidualny dobór soczewki kontaktowej. Tylko w ten sposób można zapewnić prawidłowe widzenie i zdrowie oczu.

Rodzaje soczewek:

  • soczewki twarde gazoprzepuszczalne
  • soczewki hydrożelowe ( tzw. miękkie )
  • soczewki silikonowo - hydrożelowe

Podział wg. sposobu użytkowania:

  • w trybie noszenia dziennego ( zdejmowane na noc )
  • lub w trybie przedłużonym ( bez zdejmowania na noc)

Czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

Wiek nie stanowi przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych. Mogą je nosić niemowlęta i dzieci .Nastolatki najczęściej zaczynają używać soczeweki kontaktowe ok. 13 roku życia. Presbiopia ( okulary do czytania po 40 roku życia) również nie jest żadnym ograniczeniem do zastosowania soczewek kontaktowych.

Aktywny tryb życia, uprawianie sportu ( w tym pływania ) nie tylko nie jest przeciwwskazaniem ale pozwala używającym soczewki na pełną aktywność bez jakichkolwiek ograniczeń. Soczewki nagałkowe zapewniają korekcję wszystkich wad wzroku bez ograniczeń, w tym pełną korekcje niezborności (astygmatyzmu).

Dobór odpowiedniej soczewki zależy od oczekiwań użytkownika soczewki w porozumieniu z wiedzą i doświadczeniem lekarza okulisty. Soczewki są aplikowane przez okulistę, na podstawie przeprowadzonego badania i pod kontrolą badań okresowych .

Istnieje możliwość zakupu soczewek kontaktowych specjalistycznych w zakładzie optycznym przy gabinecie okulistycznym.


Oferowane produkty

W gabinecie dostępne są soczewki kontaktowe miękkie jednodniowe itd., dwutygodniowe, miesięczne do codziennego zakładania i zdejmowania, miesięczne do przedłużonego noszenia (dzień i noc).
Oferujemy również do soczewek płyny do ich pielęgnacji.
Oferujemy soczewki bezbarwne i kolorowe.

Skontaktuj się z nami

Gabinet Okulistyczny Helena Tretau
ul. Mikołaja Kopernika 6A, 14-200 Iława

tel. 89 648 30 15
kom. 609 524 158

Gabinet Okulistyczny Helena Tretau
ul. Warszawska 26B, 14-260 Lubawa

kom. 609 524 158

Nagłe zachorowania:
609 524 158

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.okulistyka-tretau.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.